Odbudowa włosów

Hej.

W dzisiejszym poście chcę opisać Wam to, co robię obecnie dla moich włosów, by je zregenerować, jak najmniej się niszczyły i by mieć długość aż o tali a nawet dłuższe. Pielęgnacja moich włosów troszkę się zmieniła dzięki czytaniu innych blogów dziewczyn, które mają cuuudowne włosy. cały czas szukam pomysłów na piękne włosy i urozmaicam swoją odbudowę włosów.

Przyszedł czas by napisać następny zaktualizowany post o obecnej pielęgnacji włosów.1. Myje włosy tak często jak często jak tego potrzebują czyli każdego wieczoru. Myję je zazwyczaj szamponem z SLS lub szamponem bambino :) zazwyczaj to jakiego szamponu używam zależy od mojego humoru bo mam ich kilka w swojej kosmetyczce :D

2. Zawsze, ale to zawsze, używam odżywki do włosów. Nakładam ją od długości ucha aż po same końce. Staram się unikać silikonów. Nie widzę różnicy między odżywkami d/s i b/s. Staram się używam różnych odżywek ale teraz mam zakupione 2 odżywki z Ziaji o której pisałam TU i muszę je zużyć (a poza tym są cudowne)

3. Nie czeszę włosów na mokro, po osuszeniu ręcznikiem i nałożeniu odżywki związuję je w koczek ( niekoniecznie) i gdy podeschną same (NIGDY NIE UŻYWAM SUSZARKI), wtedy je czeszę lub robię to z rana (zawsze włosy na noc związuję) :)

4. Pokochałam maski za ich działanie. Przynajmniej raz w tygodniu, czasami też 2 razy, używam maski do włosów. Nakładam je na umyte i osuszone włosy, zawijam w folię i okrywam ręcznikiem i czekam pół godzinki by wchłonęły się potrzebne dla moich włosów składniki.

5. Unikam jak ognia suszarki, prostownicy i wszystkiego co może je wysuszyć lub sprawić że zaczną się łamać (już od ok. roku)

6.Nie używam lakierów, pianek i żeli do włosów już od bardzoooo długiego czasu bo przesuszają włosy i dodatkowo je obciążają, wysuszają i dodatkowo mogą spowodować wypadanie ich lub łupież.

7. Zawsze z rana zabezpieczam włosy jedwabiem lub błyskawiczną odżywką którą używam podobnie jak odżywkę. Zapobiega to rozdwajaniu i niszczeniu końcówek przez ocieranie się o ubrania itp.

8. Odżywam włosy również od wewnątrz suplementami diety z wyciągiem ze skrzypu lub pokrzywy. Mimo to że ten punkt jest na końcu to jest bardzo ważny przy odżywianiu włosów.

Ps. Śliczne włoski :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...